20.1.2018 – BĚŽKY – PUSTEVNY A POTÉ GALAVEČER VKV VE VSETÍNĚ

Vrchařská koruna Valašska opět lámala rekordy

Pátý ročník cykloturistického projektu WOCO Vrchařská koruna Valašska je již minulostí. Udržel si přitom trend z předchozích let – počet jeho účastníků opět přepisoval rekordy. Zejména pak v juniorské kategorii.

Z Holešova a okolí se Vrchařské koruny Valašska účastnilo přes 40 cyklistů – bikeři z Všetulského bajk týmu -Petr Musil, Pavel Mocko a Marcel Mocko,  z Holešova –  Zdeněk Jelínek , František Došek, Žákovčík Vojtěch, Radek Dvořák ….Cobram tým – M. Kašík, Věrka Spáčilová Šalerová,  Drásal tým, Slimáci – Marek Kovář , Martin Kovář …atd.

Projekt Vrchařská koruna Valašska (VKV) vznikl v roce 2013 jako komorní akce kamarádů kolem jeho autora Adama Hlocha ze Vsetína. Smyslem VKV je ve stanoveném časovém období zdolat na kole předem vypsaných 20 vrcholů na Valašsku, na každém si pořídit selfie a kompletní fotodokumentaci následně zaslat e-mailem pořadatelům. Splněním podmínek se biker stává držitelem VKV. Ta není primárně soutěží, ale zejména motivačním prvkem pro veřejnost, aby sportovala (jezdila na kole) a přitom poznávala krásy Valašska. Je tedy na každém z účastníků, kdy se na jednotlivé vrcholy vypraví či jakou zvolí trasu. Vše je založeno na dobrovolnosti.

Myšlenka VKV se rychle začala šířit a získávat si oblibu u stále většího počtu cyklistů. Každoroční nárůst počtu účastníků (statistika hlavní kategorie: rok 2013 – 21 účastníků, 2014 – 137, 2015 – 287, 2016 – 461, 2017 – 573) to jen podtrhuje. „Zájem cyklistů je tou největší odměnou za práci, kterou VKV věnujeme,“ prohlásil Adam Hloch.

Počet účastníků ročniku 2017 v hlavní kategorii není jediným rekordem. Výrazně narostl i počet zapojených dětí v juniorské kategorii, která byla vyhlášena potřetí. VKV se v ní letos zúčastnílo 420 malých bikerů (vloni 259 a předloni 190). „Když k tomu navíc připočtu desítku účastníků kategorie VKV bez bariér, která je nově určena handicapovaným a cyklistikům s přívěsnými vozíky, můžeme být s právě skončeným ročníkem maximálně spokojeni,“ dodal Hloch s tím, že se VKV stala vzorem pro vznik Vrchařských korun v dalších regionech jak ČR, tak Slovenska.

Letos se jich uskutečnilo celkem sedmnáct. „Rozvoj nás moc těší. Už nyní pokrývají Vrchařské koruny přibližně polovinu území České a Slovenské republiky. A registrujeme zájem o další území,“ uvedl Hloch.

Ročník 2017 je již minulostí, VKV projekt 2017 se uzavřel 20. ledna. To proběhl ve Vsetínském domě kultury slavnostní galavečer, jehož součástí bylo tradičně předání cen všem držitelům.

Současně již startují i přípravy ročníku příštího. „Samozřejmě připravujeme pár novinek, o nichž budeme včas informovat. Přehled vrcholů šestého ročníku VKV začneme odtajňovat od prvního březnového dne, a to postupně – každý den jeden vrchol. Jsme přesvědčeni, že cyklistům opět nabídneme atraktivní místa,“ uzavřel Adam Hloch.

článek převzal – Všetulské bajk tým

vše podstatné najdete na stránkách /www.vkv-bike.cz/

Digg Del.icio.us StumbleUpon Reddit Twitter RSS

Komentáře a odpovědi

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Novinky e-mailem
Zde se můžete přihlásit k odběru novinek:
Reklama
Přepnout na mobilní verzi